اخبار

آغاز راه اندازی کارخانه فولاد سازی غدیر نی ریز

نی ریز

مراسم آغاز راه اندازی کارخانه فولادسازی غدیر نی‌ریز صبح روز چهارشنبه ۲۰ اردیبهشت ماه سال جاری با حضور سردار نجار رئیس قرارگاه اقتصادی وزارت دفاع، دکتر ابن رضا مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح ، دکتر مازیار حسینی مدیرعامل گروه سرمایه ‌گذاری غدیر و جمعی از مسئولان کشورى و مدیران محلی برگزار شد.

در مراسم راه‌‌اندازی این کارخانه برای نخستین‌‌بار تست کوره قوس الکتریکی ذوب فولاد گرفته شد و این کارخانه پس از رسیدن به بهره‌‌‌‌برداری کامل، ظرفیت تولید یک میلیون تن فولاد در سال را خواهد داشت. بنابراین با راه‌‌اندازی کارخانه فولاد غدیر نی‌‌ریز، سالانه یک میلیون تن به ظرفیت تولید فولاد کشور افزوده خواهد شد.

مجتمــع فولاد غدیر نی‌ریــز یکی از ۷طـرح تولید فولاد استانی تولید آهن اسفنجی و فولاد‌سازی دولت جمهوری اسلامی ایران در راستای هدف توسعه غیر‌متمرکز فولاد در برنامه توسعه اقتصادی اجتماعی و فرهنگی کشور است که با هدف تولید سالانه ۸۰۰هزارتن آهن اسفنجی و یک‌میلیون تن فولاد در استان فارس و شهرستان نی‌ ریز احداث شده و به بهره‌برداری رسیده است. این طرح در سال ۱۳۸۶ با سرمایه‌گذاری کامل دولتی (ایمیدرو و شرکت ملی فولاد ایران) و پس از مطالعات اولیه و انتخاب مکان در کیلومتر ۵۰جاده نی ‌ریز- سیرجان آغاز شد. در سال ۱۳۹۳ و با مشارکت ۶۵ درصدی شرکت سرمایه‌گذاری غدیر، مسیر احداث با سرعت بالاتری طی شد.

ارسال به ایمیل
چاپ این مطلب
Telegram
Twitter
WhatsApp
LinkedIn

آخرین اخبار

پروژه ها

فعالیت های ما
پهنه های اکتشاف
بیشتر بدانید
فعالیت های ما
معادن
بیشتر بدانید
فعالیت های ما
صنایع معدنی
بیشتر بدانید
فعالیت های ما
صنایع غیر معدنی
بیشتر بدانید
Previous
Next