شرکت توسعه آهن و فولاد گل گهر

مشخصات شرکت
موضوع فعالیت : تولید انواع آهن اسفنجی و ورق فولادی
وضعیت شرکت : در حال بهره برداری
نوع شرکت : سهامی خاص
تاسیس : 1391
ظرفیت تولید : 3.300.000 هزار تن
سرمایه ثبت شده : 2500 میلیارد تومان
تاریخ بهره برداری : 1391/02/13
شرکت-توسعه-آهن-و-فولاد-گل-گهر

شرکت توسعه آهن و فولاد گل گهر یکی از شرکت های زیر مجموعه معدن گل گهر است که در سال ۱۳۹۱ با ماموریت تولید ۳/۷ میلیون تن آهن اسفنجی به روش میدرکس و ۳ میلیون تن فولاد به روش اسلب نازک و نورد ورق گرم جهت تولید انواع ورق های کیفی و تجاری در منطقه صنعتی گل گهر واقع در ۵۵ کیلومتری شهرستان سیرجان تاسیس شد. این شرکت با بهره گرفتن از دانش و فن‌آوری روز دنیا و توان داخلی به عنوان یکی از پیشرفته ترین واحدهای تولید آهن و فولاد در سطح منطقه مطرح شده است. در خصوص توانمندی‌های این شرکت در عرصه تولید فولاد و آهن اسفنجی همین بس که پروژه‌های مختلفی از جمله پروژه تولید آهن اسفنجی به روش میدرکس گوهر، پروژه تولید بریکت سرد و تولید آهن اسفنجی به روش میدرکس کوثر با جدیت و به سرعت در شرکت توسعه آهن و فولاد انجام شده و کلیه پروژه های ذکر شده فعال می باشد. شرکت توسعه آهن و فولاد سازمانی سرآمد، تکمیل کننده زنجیره تولید در منطقه گل گهر و عرضه کننده محصولات فولادی در مسیر خلق ارزش های ماندگار برای تمامی ذینفعان است که در آینده نزدیک به تولید رقابتی محصولات فولادی، جذب و هدایت سرمایه‌ها و حمایت موثر از صنایع پایین دستی خواهد رسید.
این شرکت با برنامه ریزی مدون و نظرات کارشناسی شده توانست بخش دیگری از توانمند های خود را در سفر ریاست محترم جمهور به سیرجان به مرحله بهره برداری برساند. کارخانه آهن اسفنجی به روش احیاء مستقیم شماره ۲ (مگا مدول کوثر) واقع در شرکت توسعه آهن و فولاد با ظرفیت تولید ۲ میلیون تن آهن اسفنجی در سال از اسفند ماه ۹۲ کلید خورد و به همت تمامی کارگران، مهندسان، مدیران و مسئولان این شرکت و با سرمایه گذاری بخش خصوصی در کلیه مراحل ساخت را پشت سر گذاشته و در آبان ماه سال جاری با حضور رییس جمهور آغاز به کار کرد.
محصول این کارخانه آهن اسفنجی سرد و گرم بوده که با سرمایه گذاری ارزی ۷۱ میلیون یورو، سرمایه گذاری ریالی ۴۳۷ میلیارد تومان و مجموع سرمایه گذاری ۱۳۵۳ میلیارد تومان محقق گردیده است. با افتتاح این کارخانه، ۲۲۰ نفر بطور مستقیم و ۸۸۰ نفر بطور غیر مستقیم مشغول به کار می شوند.

ترکیب سهامداران

شرکت معدنی و صنعتی گل گهر
۳۵%
شرکت سرمایه گذاری و توسعه گل گهر
۱۵%
شرکت آهن و فولاد غدیر ایرانیان
۱۰%
موسسه صندوق بازنشستگی کارکنان بانکهای ملی و ادغام شده
۱۰%
شرکت بین‌المللی توسعه صنایع و معادن غدیر
۱۰%
شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات
۱۰%
شرکت گروه مدیریت سرمایه گذاری امید
۱۰%